Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Pacolli: Kosova sot është një mision i papërmbushur

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli duke kujtuar 20 vjetorin e intervenimit të NATO-s ndaj caqeve ushtarake e policore të ish-mbetjes së Jugosllavisë (Serbisë), e cila po kryente krime në Kosovë, ka thënë se shteti i Kosovës është reflektim i konsensusit më të madh ndërkombëtar në aksionin e bashkësisë së shteteve në fundshekullin e 20 dhe në fillimin e atij 21. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Ultimatum i ri për Kosovën: BE e SHBA kërkojnë pezullimin e menjëhershëm të taksës

Bashkimi Evropian edhe një herë nuk ka dashur të komentojë në lidhje me miratimin e Ligjit dhe Platformës për Dialog me Serbinë nga ana e Kosovës....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Limaj: Do t’i jemi përjetë mirënjohës vendeve mike që i dolën në krah luftës së drejtë të UÇK-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar sot 20-vjetorin e sulmeve të NATO-s, kundër forcave ushtarake serbe. ...

23 March, 2019 Lexo më shumë

Osmani: S’ka ende kandidat për kryetar të LDK-së

Naser Osmani, deputet i LDK’së dhe anëtar i Kryesisë së kësaj partie, ka thënë se procesi zgjedhor në LDK nuk do të përfundojnë deri në vjeshtë. Ka thënë se ende është herët të flitet për kandidaturat për Shef të Partisë. Deri në Kuvendin Zgjedhor të LDK’së, sipas Osmanit, Partia e ka Kryetarin....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Kurti bën krahasimin e Kosovës së vitit 1989 me Kosovën e vitit 2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar për 23 marsin e vitit 1989, kur u suprimua autonomia e Kosovës....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj falënderon NATO-n për intervenimin ushtarak në Kosovë kundër Millosheviqit

Sot bëhen saktësisht dy dekada nga ndërhyrja e trupave të NATO-s në Kosovë kundër gjenocidit serb....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Kosova pa plan B për vazhdimin e dialogut, Ahmeti thotë “jeta vazhdon”

Dialogu tre palësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian ka mbetur i pezulluar. Kjo për shkak të taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës për mallrat serbe, të cilën e ka kundërshtuar pala serbe, me kushtëzim të vazhdimit të dialogut....

23 March, 2019 Lexo më shumë

Sejdiu: Boll transparent po janë me punësime, po thonë me mujt krejt i punësojmë

Dardan Sejdiu i Partisë Socialdemokrate ka folur për çështjen e punësimeve familjare dhe partiake, të bëra publike kohëve të fundit. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

“Janë meritorë të gjithë deputetët që përkrahën Rezolutën për ndalimin e lojërave të fatit”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se i përgëzon Grupin Parlamentar të të LDK-së dhe grupet tjera parlamentare për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Këshilltari i Kryeministrit tregon a është arrestuar biznesmeni indian që vizitoi Haradinajn

Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se dy vëllezërit Sandesara nga India të cilët po raportohet se janë ndalur sot në Aeroportin e Shqipërisë, Rinas nuk është e vërtet. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO