Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Fillon mbledhja e Kryesisë, do caktohet seancë e jashtëzakonshme

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Deputetët udhëtuan 300 herë për nëntë muaj

Gjatë vitit 2018, Kuvendi i Kosovës ka shënuar ngritje në performancë në krahasim me vitet e kaluara. 42 seanca të Kuvendit dhe 437 mbledhje të komisioneve parlamentare i kanë mundësuar organit më të lartë ligjvënës përmbushjen e agjendës legjislative në masë prej 42 përqind, që është një rritje prej 6 përqind në krahasim me vitet 2015 dhe 2016....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Veseli kërkon nga Qeveria mbylljen e menjëhershme të kazinove dhe lojërave të fatit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të mbyllë menjëherë të gjitha kazinot dhe lojërat e fatit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Çela, Mustafës: Do kalojnë dekada e shekuj pa ndryshim kufiri mes Kosovës e Malit të Zi

Gjeografi Tomor Çela, ka reagar në lidhje me rastin e një vjetorit të ratifikimit të Marrëveshjes  për përcaktimin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Mobilizohet Suhareka, për një ditë 4 mijë nënshkrime për mbylljen e kazinove

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë të ditur se nga dje janë mbledhur 4000 nënshkrime në peticionin kundër lojërave të fatit. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: S’lejojmë që kazinotë të jenë arenë krimi dhe të marrin jetë njerëzish

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur propozim rezolutën e 49 deputetëve të Kuvendit lidhur me pezullimin e aktiviteteve të kazinove dhe lojërave të fatit dhe plotësim ndryshimin e ligjit përkatës. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

SBASHK kategorikisht kundër zëvendësimit të orëve të humbura

Përfaqësuesi i SHBASHK-ut, Ymer Ymeri, ka deklaruar se nuk do të ketë zëvendësim të orëve të humbura të mësimit ashtu siç i kërkon ministri Shyqiri Bytyqi. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Gjashtë muaj deputet ‘rezervë’

Për shkak të mosfunksionalizimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Rafet Rama që nga shtatori i vitit të kaluar është në pritje për t’u ulur në kolltukun e Kuvendit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Seancë të jashtëzakonshme për kazinotë dhe lojërat e fatit

Tri vrasje ndodhën brenda pak ditësh në Kosovë. Dy nga to u kryen në kazino, teksa të vdekur mbetën punonjësit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Ambasadori O’Connell thotë se Kosova meritoi fitore

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O'Connell, ka komentuar ndeshjen Kosovë-Danimarkë....

21 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO