Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Rugova: Lutfi Haziri mund të zgjidhet kryetar i LDK-së

Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, në një intervistë thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

‘Lodhja’ e Listës Serbe, pa ndikim në institucionet shtetërore

Lista Serbe kishte qenë vendimtare në formimin e qeverisë “Haradinaj”, por qe një vit pas arrestimit të Marko Gjuriqit në veri ky subjekt politik nuk është pjesë e ekzekutivit, me ç’rast ka mbetur edhe pa ndikim politik në institucione. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Në prag të zgjedhjeve të brendshme, Mustafa mbledh Kryesinë e LDK-së

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të mbajë mbledhje me kryetarët e degëve të kësaj partie....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Daçiq takon përfaqësuesit e partisë së tij në Kosovë, vazhdon me politikë destruktive

Presidenti i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq, foli me përfaqësuesit e kësaj partie në Kosovë dhe për funksionimin e siç e quan ai vetëqeverisjeve lokale, kujdesit shëndetësor, arsimit dhe çështje të tjera....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Qëndron Kastrati: PSD u tregua e guximshme me përfshirjen në dialog, LDK dhe VV po mendojnë elektoralisht

Qëndron Kastrati, Kryetar i Kamenicës dhe nënkryetar i PSD-së, ka deklaruar se partia prej nga vjen po shfaqë një opozitarizëm më ndryshe, është më konstruktive....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Hoxhaj mirëpret lajmin për emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën nga Papa Françesku

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar në lidhje me emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën, nga Papa Francesku, ngjarje kjo që ndodhi sot në Vatikan....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Abdixhiku: Në Kosovën e PAN-it, 200 milionë euro të shpërdoruara për një vit e gjysmë

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku  thotë  se për një vit e gjysmë qeverisja aktuale ka shpërdoruar afër 200 milionë euro....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Beqiri – kandidatëve të LDK-së për kryetar të partisë: Nuk duhet bërë luftë e paskrupullt brenda partisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ka thënë se gara për të parin e kësaj partie duhet të bëhet në mënyrë të dinjitetshme dhe jo të ketë luftë të paskrupullt brenda saj....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Skepticizëm për një marrëveshje Kosovë-Serbi brenda vitit 2019

Autoritetet e Kosovës dhe ato të Serbisë, vazhdojnë të deklarojnë vullnetin e tyre për dialog ndërmjet dy vendeve, si një proces që do të mundësonte arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse, por qëndrimet e skajshme të palëve dhe zhvillimet në skenat politike të të dyja vendeve, forcojnë dilemat nëse një marrëveshje eventuale mund të arrihet brenda vitit 2019, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike, në Kosovë dhe në Serbi....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Nuk ka të dhëna që Maxhuni ka bërë shkelje për deportimin e ‘Gylenistëve’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për deoprtimin e ‘Gylenistëve’ nga Kosova. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO