Nacionale – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Volker: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet sivjet

I ngarkuari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ukrainën, Kurt Volker, ka thënë se ekziston mundësia që Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve dhe se një gjë e tillë do të varet nga përkrahja që do ta kenë dy vendet....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Vazhdon rënia e temperaturave, ja çfarë moti do të kemi nesër

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të mbesin të qëndrueshme dhe me tendencë të rritjes së vlerave aktuale....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Vritet një person në një kazino në Lipjan

Një vrasje ka ndodhur rreth orës 20:00 në qytetin e Lipjanit....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Lluka nënshkruan marrëveshjen për financimin e kuzhinës së minatorëve në Artanë

Valdrin Lluka ka nënshkruar marrëveshjen për financimin e kuzhinës dhe menzës për ngrënie për minatorët e minierës së Artanës që është pjesë e rëndësishme e Trepçës. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Tahiri: Do të deklarojë pasurinë secila pozitë që ka potencial për abuzim

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka nisur ndryshimin e listës së njerëzve që do të deklarojnë pasurinë. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Kosnett pas takimit me Haradinajn: Problem nuk është ligji, problem është politika

Ambasada amerikane në Prishtinë ka thënë se në takimin e Nivelit të lartë të Sundimit të rendit dhe ligjit, të drejtuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zyrtarë të kësaj ambasade kanë marrë garanci se Kosova ka ligjet dhe burimet që i duhen për të luftuar korrupsionin dhe zbatimin e drejtësisë në mënyrë të barabartë për të gjithë qytetarët, pa trajtim apo lidhje të veçantë për dikë....

20 March, 2019 Lexo më shumë

20-vjet nga rasti “Te Pishat” në Skenderaj, rrëfimi se si ndodhi tragjedia

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë (FDHK) ka organizuar ligjëratën me temën “Sot, 20 vjet më parë: Rasti “Te Pishat” në Skenderaj. ....

20 March, 2019 Lexo më shumë

“Burdushi shpirtëror”, ky është biznesi i ri i Hysri Peqanit

Mjeku popullor, Hysri Peqani “Burdushi”, ka bërë të ditur se ka regjistruar biznesin e tij që mban emrin “Burdushi shpirtëror”....

20 March, 2019 Lexo më shumë

MASHT-i ‘strehë’ e militantëve të Nismës

Partia Nisma Socialdemokrate e cila drejtohet nga Fatmir Limaj e që është subjekti më i vogël në koalicionin qeverisës po dikton shumicën e punësimeve në sektorin publik....

20 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO