Nacionale – Page 1100 – Lajmi.net

Aktuale

Fundjava me diell, nga java e ardhshme shi dhe mundësi për borë

Anticikloni mbi Evropën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të kushtëzojnë mot të ngrohtë, kryesisht të kthjellët dhe me diell. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Plaka që vrau 7 vjeçarin kishte mbi 100 mijë franga borxhe, nuk dihet a ka qenë e sëmurë

Një ditë pas vrasjes së 7 vjeçarit nga Kosova në Zvicër, autoritetet nuk kanë bërë të ditur motivin. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Digjet një autobus në rrugën Zhur – Prizren

Një autobus ka marr flakë në rrugën Zhur – Prizren. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

A i ka mbetur merak posti i kryetarit të Prishtinës, Arban Abrashit?

Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka treguar nëse i ka mbetur merak të bëhet kryetar i Prishtinës....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Isufi i kundërpërgjigjet Hotit: Deklaratat tua janë hipokrizi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Alenacës për Ardhmërin e Kosovës, Ahmet Isufi i është kundërpërgjigj, Avdullah Hotit të Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me vendimin e rezolutës për mbylljen e lokaleve të lojërave të fatit. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Indianët që zhduken 725 milionë euro janë në Tiranë, në Kosovë u takuan me Haradinajn

Urdhri i një gjykate në New Delhi për ekstradimin e dy shtetasve indianë, Nitin Sandesara dhe Chetankumar Sandesara është maja e ajsbergut të një skandali gjigant financiar, e cili përfshin edhe Shqipërinë....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Kosova e mirëpret biznesmenin e kërkuar nga India

Në Tiranë është arrestuar biznesmeni nga India i cili ka lidhje familjare me një tjetër afarist nga ky shtet, por që jetojnë në Shqipëri....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Prestigjiozja amerikane citon ish-diplomatin gjerman: Ky është plani special i Trumpit për Kosovën

“Kosova është vendi më pro-Amerikan në botë, falë fushatës së bombardimit të vitit 1999, që udhëhiqej nga Amerika”. Kështu e fillon një artikull për Kosovën NBC News, ku citon ish-të dërguan e posaçëm të Bashkimit Evropian në Bosnje të ketë thënë se Trump ka një plan special për Kosovë. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Tahiri: Vetëvendosje akuzon PSD-në për punët që vetë s’i ka kryer

Adonis Tahiri, drejtor i Inspeksionit në Komunën e Prishtinë, ka thënë se lëvizja Vetëvendosje po akuzon Komunën e Prishtinës për punët që vetë anëtarët e saj derisa ishin duke qeverisur në këtë komunë nuk i kanë kryer...

22 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO