Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Marsi më i nxehtë që nga viti 1880

Marsi 2015 ka qenë muaji mars më i nxehtë në planet që prej zbulimit të temperaturave në vitin 1880, njoftoi sot Agjencia amerikane oqeanike dhe atmosferike (NOAA)....

18 April, 2015 Lexo më shumë

Lumezi: Shkelësit e ligjit, nuk do të vend në Prokurori

Presidentja Jahjaga është njoftuar të premten se Gjykata Kushtetuese me vota unanime ka vlerësuar se aktgjykimi i saj i 18 korrikut të vitit të kaluar për anulimin dhe përsëritjen e procesit të zgjedhjes së Kryeprokurorit është zbatuar pikë për pikë, shkruan sot Koha Ditore....

18 April, 2015 Lexo më shumë

Vazhdojnë hetimet ndaj 135 kosovarëve të dyshuar për terrorizëm

Prokuroria Speciale e Kosovës pritet të akuzojë një grup të madh kosovarësh për vepra penale që lidhen me terrorizmin, ka bërë të ditur Prokuroria, shkruan sot Koha Ditore....

18 April, 2015 Lexo më shumë

AAK: Jo, Haradinaj nuk është ftuar në Amerikë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka demantuar informatat se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj është ftuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për të diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Kosovës, me theks të veçantë, Gjykatën Speciale. ...

17 April, 2015 Lexo më shumë

Rama e rithekson: Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë do të ndodhë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka ritheksuar se bashkimi i Kosovës me Shqipërinë është i pashmangshëm, dhe rruga që qon drejtë këtij bashkimi është ajo e BE-së. ...

17 April, 2015 Lexo më shumë

Gëzim Kelmendi: Homoseksualizmi është kundër familjes

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi në emisionin “Komiteti” në RTK, ka thënë se homoseksualizmi, nuk është vlerë e Europës....

17 April, 2015 Lexo më shumë

Protesta e nesërme e opozitës, Policia Speciale koncentrohet në Prishtinë

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka filluar përgatitjet për protestën e nesërme. Autoblindat e stacionuara në Kampin Vrella, janë bërë gati për t’u nisur drejtë Prishtinës....

17 April, 2015 Lexo më shumë

Kryeministri Mustafa i gëzohet vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Kryeministri Isa Mustafa e ka mirëpritur konstatimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese, se zgjedhja e Kryeprokurorit të Shtetit është kryer përmes procedurave të rregullta. ...

17 April, 2015 Lexo më shumë

Haradinaj ftohet në SHBA, amerikanët kanë një kërkesë për të

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është ftuar nga Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) për një vizitë javën e ardhshme në Uashington. Ai pritet të takohet me zyrtarë të DASH për të diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Kosovë....

17 April, 2015 Lexo më shumë

Rrëmbimi i një shqiptari në Britani, policia kërkon ndihmë për identifikimin (Video)

Policia britanike publikoi sot videon e rrëmbimit të një personi, i dyshuar si shqiptar. Në video duken dy burra të cilët dalin nga një automjet i bardhë, ndërkohë dy të tjerë qëndrojnë brenda dhe rrëmbejnë me forcë shqiptarin....

17 April, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO