Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Ahmeti: Nga marrëveshja të gjithë janë fitimtarë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka vlerësuar se nënshkrimi i marrëveshjes për tejkalimin e krizës në Maqedoni është një e arritur e madhe e partive politike....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Ja sa vizitorë i pati pishina e Gërmisë që nga hapja (Video)

Që nga hapja më 11 korrik e deri më sot, pishina e Gërmisë ka pasur rreth 17 mijë vizitorë....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Punëtorët e Komunës së Prishtinës do të shërbjenë me unifroma(Video)

149 punëtorë në Komunën e Prishtinës shumë shpejtë do të pajisen me uniformë të njëjtë. Por, kjo uniformë do të jetë vetëm për ata punëtorë të cilët janë në kontakt të drejtpërdrejtë me qytetarët, përjashtuar punëtorët që punojnë në zyrë....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Makina përplas për vdekje drejtuesin e biçikletës

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në Maliq të Korçës. ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Turizëm seksual me të mitur në Shqipëri?

Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve shprehin shqëtësimin se në Shqipëri përveç shfrytëzimit të fëmijëve për punë, ka dyshime se po ndodh edhe turizmi seksual i të miturve. . ...

19 July, 2015 Lexo më shumë

Heqja e vizave, Çollaku: Presim rekomandim pozitiv: Opozita akuza qeverisë (Video)

Komisioni Evropian ka dërguar në Prishtinë një ekip të ekspertëve faktmbledhës, të cilët do të shikojnë nga afër nëse Prishtina zyrtare i ka plotësuar kriteret e nevojshme për liberalizmin e vizave....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Demanton policia, në Badovc nuk është gjetur eksploziv

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka demantuar lajmi e publikuar nga mediet në Kosovë që në liqenin e Badovcit është gjetur eksploziv....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Protestat në Athinë, arrestohen 14 vetë mes tyre disa shqiptarë

Policia e Athinës ka arrestuar 14 persona për protestat e dhunshme që kanë zënë vend në kryeqytetin e Greqisë, që pas arritjes së marrëveshjes për një paketë të re ndihmës financiare me BE-në....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Gazetari gjerman: Grekët e sotëm janë shqiptarë, sllavë dhe bizantinë

Në një shkrim të gazetarit, Berthold Seewald, redaktor për historinë kulturore në gazetën “Die Welt”, në artikullin me titull “Historia para Cipras: Greqia e ka shkatërruar dhe një herë më parë rendin në Evropë”, thuhet se grekët e sotëm janë pasardhës të sllavëve, bizantinëve dhe shqiptarëve....

19 July, 2015 Lexo më shumë

Afër liqenit të Badovcit gjenden uniforma, kallashnikovë dhe eksploziv

Policia e Kosovës në afërsi të Liqenit të Badovcit i ka gjetur dy çanta. Çantat janë gjetur rreth 300 metra nga vendi ku para një më shumë se një jave u arrestuan tre persona të dyshuar për terrorizëm....

19 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO