Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Aksion i madh i Doganës, bastisen 30 lokacione e kapen shumë mallra të kontrabanduara

Dogana e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit  ka qenë në aksion....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Konkurroni për 24 hektarë tokë në Shtërpce e për 17 hektarë në Prizren

Mbi 17 hektarë tokë bujqësore në pronësi shoqërore që gjenden në Komunën e Prizrenit janë ofruar për privatizim, ndërsa Agjencia Kosovare e Privatizimit i fton të gjithë të interesuarit që të konkurrojnë me ofertat e tyre për t’u bërë pronar i këtyre tokave përmes një procesi të sigurtë dhe me transparencë të lartë. Tokat gjenden në Trepetincë të Komunës së Prizrenit dhe janë të ndarë në katër tenderë të veçantë me sipërfaqe të ndryshme secili tender. Por nuk janë vetëm këto prona që janë aktualisht për privatizim në këtë komunë përmes Shitjes së Aseteve nr.45....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Mish, verë e raki – Haziri tenton të arsyetohet për fotografinë me Lushtakun e Sylejman Selimin

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka reaguar për fotografinë në të cilën ai shihet i shoqëruar me disa zyrtarë të PDK-së, në një aheng mishi e pijesh....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Gjermania i thotë JO ndarjes, ky është plani i saj për Kosovën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar mesazh të qartë Prishtinës dhe Beogradit për arritjen e marrëveshjes përfundimtare....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Masa për taksitë ilegalë në Prishtinë dhe shfrytëzuesit pa leje të hapësirave publike

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka thënë se janë duke punuar që ndërtimet pa leje në Prishtinë të pezullohen....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Përgjaken rrugët e Kosovës, 22 persona të vdekur nga aksidentet në trafik këtë vit

Numri i aksidenteve me fatalitet nëpër rrugët e Kosovës vazhdon të jetë i lartë. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Legalizimi i armëve e bën Kosovën vend më të sigurt

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, njëherësh edhe Koordinator Nacional për Armë të Vogla dhe të Lehta, Izmi Zeka, ka bërë me dije se legalizimi i armëve e bën Kosovën vend më të sigurt për të jetuar....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Me ndihmën e mjekëve të huaj, në Kosovë po realizohen operacione të ndërlikuara

Më gjithë mungesat e shumta, nisur nga stafi, barnat dhe materialit shpenzues, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë kryer operacione të rralla, që kualifikohen ndër më të vështirat....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Qeveria për dy muaj shpenzoi 40% të rezervave shtetërore

Qeveria e Kosovës për vetëm dy muaj (janar dhe shkurt) ka shpenzuar rreth 40% të buxhetit të ndarë nga rezervat shtetërore për vitin 2019. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

“Kosovës nuk i hap rrugë njohja nga Serbia”

Historiani Jusuf Buxhovi ka thënë se Kosovës nuk i hapë rrugë njohja nga Serbia....

20 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO