Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Veseli lanson Fondin Rinor për zhvillim të ndërmarrësisë ​​

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në lansimin e Fondit Rinor prej 1.1 milionë euro që e ka iniciuar Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, e cila ka për qëllim mbështetjen e të rinjve në idetë e tyre për zhvillimin e mdërmarrësisë....

19 April, 2019 Lexo më shumë

KMDLNJ reagon për rastin e Shkumbin Mehmetit dhe Bedri Krasniqit

Shkumbin Mehmeti e Bedri Krasniqi, të dy person që po vuajnë dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë u dërguan me një automjet në Gjykatë....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Shpëtohet fëmija në QKUK, i kishin mbetur dy kikirikë që bllokuan mushkërinë

Mjekët në QKUK kanë shpëtuar një fëmijë, i cili ishte në rrezik për jetë, pasi disa kikirikë i kishin bllokuar tërësisht mushkërinë e djathtë. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

SBASHK-u s’i jep ‘pesë pare’ për fjalën e ministrit: S’do të ketë mësim të shtunave

Sindikata e Arsimit njofton se përkundër disa ‘kërcënimeve’ të disa drejtorëve të Drejtorive të Arsimit mësimi nuk do të mbahet as të shtunave e as kur është ditë feste. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

Kush s’i legalizon armët, dënohet me 7500 euro ose 10 vjet burg

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një videoje ka paraqitur mënyrën e legalizimit të armëve....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Skandaloze: Radiologjia “djeg” pacientët dhe stafin me rrezatim

Gjendje skandaloze ka rezultuar në kabinetet e Klinikës së Radiologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Presidenti: Batalioni “Atlantiku” i dha jehonë luftës së UÇK-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur pjesëtarët e batalionit “Atlantiku”....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Suspendohet zyrtari që organizoi transportin e përbashkët të Shkumbin Mehmetit e Bedri Krasniqit

Është suspenduar zyrtari i Shërbimit Korrektues i cili ka organizuar transportin e dëshmitarit,  Shkumbin Mehmeti dhe të dënuarit Bajram Krasniqi....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Ambasada franceze: Kosova ka ende punë për të bërë sa i përket lirisë së shtypit

Organizata “Reporterët pa Kufi” në raportin më të ri e ka renditur Kosovën në vendin e 75 në botë sa i përket lirisë së shtypit....

19 April, 2019 Lexo më shumë

“Dy orë u vonua ambulanca”, flet gjyshja e 6-vjeçarit nga Peja që vdiq në QKUK

Gjyshja e të ndjerit Arbër Berisha, i cili ndërroi jetë pardje në QKUK, po i akuzon institucionet përgjegjëse për neglizhencë dhe joprofesionalizëm....

19 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO