Ekonomi – Lajmi.net

Aktuale

Ministri Shala takohet me zyrtarë të Emirateve të Bashkuara

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, takoi sekretarin për investime të huaja në Ministrinë e Ekonomisë së Emirateve, diskutojmë për thellim të bashkëpunimit ekonomik....

9 April, 2019 Lexo më shumë

Përfundon projekti i regjistrimit të bizneseve në Drenas

Drejtoria e Zhvillimit Ekonomik ka përfunduar me sukses projektin e parë në Drenas për regjistrimin e bizneseve aktive të cilat operojnë në Komunën e Drenasit. ...

8 April, 2019 Lexo më shumë

S’ka shtesa për fëmijët as në 20190-ën

Ani pse vitin që lamë pas u miratua një rezolutë për shtesa të fëmijëve, ata nuk do ta marrin këtë vit....

6 April, 2019 Lexo më shumë

MF-ja ndihmon sektorin e prodhimit me 90 milionë euro tatime deri tani të aprovuara në formë të lirimit

Ministri i Financave thotë se, që nga marrja e mandatit ka vendosur si qëllim strategjik që buxhetin e Shtetit ta mbush përmes zhvillimit ekonomik të vendit dhe jo duke vendosur tatime të reja dhe duke ngritur tatimet ekzistuese....

6 April, 2019 Lexo më shumë

Ministri Lekaj vizitoi projektet e Gjilanit dhe Kamenicës

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të premten vizitoi një mori projektesh infrastrukturore në Gjilan dhe Kamenicë, përfshirë edhe ato lokale, të financuara nga MIT....

5 April, 2019 Lexo më shumë

Në Kosovë regjistrohen 9 mijë e 805 ndërmarrje të reja

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se tregues i rëndësishëm i zhvillimeve në sektorin real është edhe numri i bizneseve të reja të regjistruara....

5 April, 2019 Lexo më shumë

OAK në takim të përbashkët me bizneset dhe Selim Pacollin

Takimi u mbajt në Komunën e Prishtinës, ku pjesëmarrës ishin 9 biznese të sektorëve të ndryshëm ku patën mundësinë t’i shpalosin problemet e ndryshme që po hasin gjatë procesit të tyre të punës....

4 April, 2019 Lexo më shumë

Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit fillon vizitat nëpër regjione – nis me Gjilanin

Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka filluar vizitat nëpër regjione, duke nisur me Gjilanin, ku pa për së afërmi aktivitetet e punës që po bëhen në këtë pikë të shitjes....

4 April, 2019 Lexo më shumë

Kosova firmos në Beograd marrëveshjen për roamingun mes vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kosova sot ka firmosur në Serbi marrëveshjen rajonale mbi uljen e çmimeve të roamingut për të gjitha gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor....

4 April, 2019 Lexo më shumë

AKP shpall rezultatet e shitjeve përmes likuidimit Nr. 45

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve nr. 45 përmes metodës së likuidimit shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve shoqërore që ishin në dispozicion për shitje....

3 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO