Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Prizreni do të bëhet me “ONE STOP SHOP”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe ministri i Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar, kanë nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi për realizimin e projektit kapital për “Ndërtimin e pikës së vetme të kontaktit (ONE STOP SHOP)” në Prizren....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Plagosja tek shkolla “Sami Frashëri”, dy ekspertë elaborojnë ekspertizat e tyre

Eksperti mjekoligjor Musa Gashi dhe eksperti i forenzikës Ilir Kukaj, në seancën e së hënës, kanë elaboruar ekspertizat e tyre që i kishin përgatitur për plagosjen që kishte ndodhur në qershor 2018, afër shkollës “Sami Frashëri”, në Prishtinë, për të cilën po akuzohen Adhurim Krasniqi dhe Fatbardh Abazi....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Në këtë datë fillon muaji i Ramazanit dhe kaq ditë do zgjasë

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Presidenti i Mozambikut: Numri i të vdekurve nga cikloni mund të shkojë në 1 mijë

Një ciklon i fuqishëm ka goditur shtetet e Afrikës Jugore duke lënë të vdekur me qindra njerëz....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Vazhdon të rritet çmimi i karburantit në Shqipëri

Çmimi i karburanteve në Shqipëri ka shënuar një rritje të menjëhershme me 5 lekë për litër, duke treguar qartë mungesën e kontrollit mbi rezervat e detyruara të karburanteve prej kompanive....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Kush do të jenë kandidatët për të parin e LDK-së? Flet nënkryetari i partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka filluar procesin zgjedhor partiak mirëpo, zyrtarisht askush nuk e ka shpallur kandidaturën e tij....

18 March, 2019 Lexo më shumë

PSD reagon për dënimin e Fisnik Ismailit, thotë se vendimi ishte absurd

Partia Socialdemokrate ka reaguar pas verdiktit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, e cila deputetin e këtij subjekti, Fisnik Ismaili, e dënoi me gjashtë muaj burgim me kusht për hedhjen e gazit lotjesllës në Kuvend....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Investimet në vend, Hoxha thotë se BE-ja mbetet besnike ndaj Kosovës

Është përmbyllur pilot-projekti i financuar nga Bashkimi Evropian, “Përgatitja e projektit për Ministrinë e Integrimit Evropian”....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Franca dhe Holanda kundërshtojnë fillimin e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Maqedonia e Veriut edhe pse gëzon mbështetje nga shumë vende të Bashkimi Evropian, ka disa vende që po e kundërshtojnë fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian....

18 March, 2019 Lexo më shumë

E turpshme: Në prag të ndeshjeve të Kosovës, hidhen mbetje ndërtimore afër stadiumit “Fadil Vokrri”

Persona të papërgjegjshëm kanë hedhur mbetje ndërtimore afër stadiumit “Fadil Vokrri”, në prag në ndeshjeve kualifikuese për “Euro 2020”....

18 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO