Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Ky është aeroplani amerikan që mbrëmë solli në Prishtinë 110 kosovarët nga Siria

Kur po pritej që një grup grash dhe fëmijësh kosovarë të nxjerrë nga kampet e Sirisë të silleshin në Kosovë më një aeroplan të rregullt nga Stambolli....

20 April, 2019 Lexo më shumë

AKI, SHBA dhe Forcat Demokratike Siriane kthyen kosovarët në shtëpi

Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane....

20 April, 2019 Lexo më shumë

21 shqiptarë do garojnë në zgjedhjet lokale të Italisë

Jo vetëm në Belgjikë e Zvicër, por shqiptarët vijojnë të bëhen aktivë në jetën politike edhe në vendet e tjera. Shqiptaret Eva Meksi dhe Uljana Gazidede kanë vendosur të garojnë në zgjedhjet lokale në Bari të Italisë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Gecaj, Haradinajt: Duhet të jesh i padijshëm të thuash që nuk është humbur Çakorri

Izh-zëvendësministri i Pushtetit Lokal nga rradhët e LDK-së i ka reaguar kryeministrit Haradinaj në lidhje me deklaratat për Demarkacionin....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Vetëm në 2018, mbi 1 mijë fëmijë të vrarë në Siri

Fëmijët sirianë, kërkuan edhe përmes këngës që t`u kthehet fëmijëria....

20 April, 2019 Lexo më shumë

BE vazhdon thirrjet për heqjen e taksës: E vetmja mënyrë për vazhdimin e dialogut

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit ka mbetur i “ngrirë që nga nëntori i vitit të kaluar, përkatësisht që nga dita kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Euronews shkruan për kthimin e 110 kosovarëve nga Siria

Rrjeti i lajmeve Euronews i ka kushtuar një artikull kthimit të 110 qytetarëve nga Siria në Kosovë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Nuk e kishte parë kurrë, rrëfimi emocionues i gjyshit për nipin e kthyer nga Siria

Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar...

20 April, 2019 Lexo më shumë

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën votohet për presidentin e ri

Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. ...

20 April, 2019 Lexo më shumë

Veseli i dërgon letër Kongresit Amerikan për krimet serbe në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka dërguar letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer në Kosovë gjatë luftës së fundit 1998-1999....

20 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO