Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Burim Demolli nga Kolovica e Prishtinës është vrarë në Siri

Ka vdekur edhe shqiptar nga Kosova në luftën në Siri. Bëhet fjalë të riun nga Prishtina, Burim Demolli....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Protestë modeste kundër sistemit politik

Në sheshin Nënë Tereza të Prishtinës është mbajtur një protestë kundër sistemit politik dhe gjendjes aktuale ne vend. Por, kjo protestë nuk mblodhi edhe shumë qytetarë....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Hosni Mubarak shpallet i pafajshëm

Gjykata në Egjipt ka shpallur të pa fajshëm ish- Presidentin Hosni Mubarak për akuzën e organizimit të vrasjeve të protestuesve në vitin 2011....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Jevtiq: Pa Asociacionin e Komunave Serbe, ne nuk hyjmë në qeveri

Ministri për Kthim dhe Komunitete në largim, Dalibor Jevtiq, ka thënë se para pjesëmarrjes së serbëve në qeverinë e re të Kosovës, duhet diskutuar për disa çështje, që sipas tij, janë të rëndësishme për këtë komunitet. ...

29 November, 2014 Lexo më shumë

Haradinaj kujton triumfin ndaj Tribunalit të Hagës

Sot bëhen 2 vjet kur Ramush Haradinaj përfundon procesin gjyqësor në Hagë, ku pas një gjykimi të gjatë ai shpallet i pafajshëm...

29 November, 2014 Lexo më shumë

Thaçi komenton fjalimin e Papa Franceskut

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi e ka komentuar fjalimin e së premtes të Papa Franceskut në Ankara të Turqisë....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Papa po e vazhdon vizitën në Stamboll

Papa Francesku qëndron sot në Stamboll, në ditën e dytë të vizitës së tij në Turqi....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Rreth 600 milionë marka kursime të kosovarëve qëndrojnë në Serbi

Kursimet e shqiptarëve nga Kosova në bankat e Serbisë arrijnë vlerën e 300 milionë eurove. Ekspertët thonë se kjo çështje duhet ngritur nga autoritetet vendore. ...

29 November, 2014 Lexo më shumë

Malishevasit nuk e duan bashkimin me Gjakovën

Kuvendi Komunal i Malishevës me një vonesë prej afro 2 vjetësh e ka trajtuar kalimin e shumicës së institucioneve komunale, nga rajoni i Prizrenit nën rajonin e Gjakovës, shkruan sot Koha Ditore....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Krasniqi-Fajonit: Si nuk e përmende Kosovën?

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka kërkuar sqarime nga eurodeputetja, Tanja Fajon lidhur me fjalimin e saj, ku Kosova nuk u përmend si fqinjë i Serbisë. ...

29 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO