Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Lajme të mira për PSG, Neymar dhe Mbappe qëndrojnë edhe këtë vit

9:09 | 6 Prill 2020

Të dy Kylian Mbappe dhe Neymar mund të vendosen të vazhdojnë në Paris Saint-Germain përtej verës dhe në sezonin tjetër.

Ndikimi i koronavirusit në futboll ka tronditur çdo gjë dhe do të ndikojë në planet e transferimit të klubeve, në përfitimin e PSG.

L’Equipe po raportojnë se Neymar ose Mbappe e kanë të pamundur të largohen nga ‘Parc des Princes’ në muajt në vazhdim është afër e pamundur, veçanërisht me sezonin që tani ka të ngjarë të luhet në mes të qershorit, korrikut dhe gushtit, transmeton lajmi.net.

Klubi është i bindur që Mbappe do të qëndrojë përtej verës, ndërsa Neymar mund të largohet akoma edhe pse tani po duket gjithnjë e më pak e pamundur.

Braziliani tani është në një pikë që mund ta shohë atë të përfundojë kontratën e tij, me kusht që 180 milionë euro të paguhen, por kjo shifër tani duket e pamundur duke pasur parasysh rrethanat.

Barcelona, gjithashtu, refuzoi të paraqiste këtë shumë verën e kaluar. /Lajmi.net/