Lajm i mirë për fasnat e “Joker”

Zyrtarisht është konfirmuar lajmi për vazhdimin e filmit “Joker”.

ShowBiz

08/06/2022 21:33

Lajmin e ka bërë të ditur regjisori Todd Phillips i cili ka zbuluar se titulli për vazhdimin do të jetë Joker: Folie à Deux.

Phillips, i cili drejtoi dhe shkroi filmin e parë Joker me Joaquin Phoenix, po bashkohet sërish me bashkë-skenarin Scott Silver në vazhdim.

Ai  ndau kopertinën e kuqe të skenarit në faqen e tij në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips)

Ndërsa asnjë detaj i komplotit të vazhdimit nuk u zbulua nga Phillips, nëntitulli në frëngjisht i filmit në përgjithësi përkthehet si “çmenduri për dy” dhe mund të nënkuptojë një mashtrim të përbashkët midis dy njerëzve.

Disa media kanë sugjeruar që kjo mund të sjellë një paraqitje nga partnerja e Joker-it, Harley Quinn, një personazh i luajtur më parë nga Margot Robbie – përballë versionit të Xhokerit të Jared Leto – në “Suicide Squad” të 2016-ës.