Të Infektuar: 37.792

Të Shëruar: 23.274

Të Vdekur: 975

Lajm i keq për Atleticon, ja sa mungon Joao Felix

9:18 | 21 Tetor 2019

Atletico Madrid u kthye në stërvitje të dielën pas barazimit 1-1 me Valencia në ‘Wanda Metropolitano’ të shtunën.

Joao Felix, i cili u dëmtua gjatë ndeshjes, nuk mori pjesë dhe do të humbasë dy-tre javët e ardhshme me një dëmtim të këmbës.

Stefan Savic gjithashtu nuk ishte në gjendje të marrë pjesë në seancë pasi vazhdon shërimin e tij nga një dëmtim i kofshës, përcjell lajmi.net.

Të 10 lojtarët që filluan ndaj Valencias përfunduan një seancë rikuperimi ndërsa ata që kishin mbetur në stol ose jashtë skuadrës ishin në fushat e stërvitjes.

Në fushë u përfshinë Adan, Kieran Trippier, Renan Lodi, Hector Herrera, Marcos Llorente, Vitolo, Thomas Lemar, Angel Correa dhe Ivan Saponjic. /Lajmi.net/