Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Lady Gaga flet rreth këngës së re: Ishte metaforë kur e ‘mërzisja’ veten me alkool

23:01 | 22 Maj 2020

Lady Gaga ka folur rreth bashkëpunimit me Ariana Granden.

Bashkëpunimi i radhës i Lady Gaga me Ariana Grande është si një metaforë kur ajo dikur e ‘mërziste’ veten me alkoolin, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Diva e popit foli për frymëzimin për këngën e saj “Rain On Me” gjatë një interviste me Zane Lowe në emisionin e tij në radio Beats 1.

Duke folur për albumin e saj “Chromatica”, ylli i “A Star is Born” 34 vjeçe, i tha Lowe: ‘[Rain on me] është gjithashtu një metaforë për lotët dhe për sasinë e alkoolit që po merrja për të mpiksur veten. Më mirë do të jem ‘e thatë’, por të paktën jam gjallë, do të bjerë shi mbi mua ‘.

Ajo vlerësoi bashkëpunimin me Ariana Granden, duke theksuar se ishte kënaqësi të bashkëpunonte me një artiste që nuk e mësoi gjatë ditëve të para.

Albumi i gjashtë i Lady Gagas, “Chromatika”, do të lansohet më 29 maj 2020. /Lajmi.net/