Lady Gaga fiton një “Oscar” me “A star is born”? – Lajmi.net
Lady Gaga fiton një “Oscar” me “A star is born”?
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 0:01, 15 September 2018
Karriera e Lady Gagas tanimë ka marrë një drejtim të ri në Hollywood.

Ajo ka pasur rekord të shitjes si dhe ka mbyllur gjitha datat e turneut, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net.

Para disa muajsh, dukej se karriera e Lady Gagës në shoubiz, e cila dikur ishte e shkëlqyeshme ka përfunduar.

Por, rikthimi i saj duket se do të jetë me nominimin si “Aktorja më e mirë” për Oscar, me këtv rast karriera e saj merr krejtësisht drejtim të ri në Hollywood.

32 vjeçarja Lady Gaga, erdhi si personazhi kryesor, Ally, në filminj e Bradley Cooper, i cili titullohet “A star is born”, pra “Një yll është lindur”

Publiku me sa duket kishte humbur interesin për gruan e cila kishte qenë kohët e fundit ylli  më i madh dhe më emocionuese e popit, me veshjet e shkëlqyera dhe hitet  në  krye të tabelave. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO