Ky shtet ka më së shumti fitues të ‘Topit të Artë’ (FOTO)

9:56 | 11 Janar 2016

Gjermania dhe Holanda kryesojnë  në numrin e lojtarëve që e kanë fituar Topin e Artë.

Çmimi i lojtarit më të mirë në botë, nga shtatë herë ka shkuar për lojtarët gjermanë dhe holandezë, përcjell Lajmi.net nga Sky Sports.

Gjashtë herë këtë çmim e kanë fituar futbollistët francezë, ndërsa nga pesë herë ata italian, brazilian argjentinas dhe portugezë.