Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë – Lajmi.net
Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:38, 12 January 2019
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme.

Sipas njoftimit, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, transmeton lajmi.net.

Temperaturat minimale pritet të shkojnë deri në -11 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica në gjithë territorin e vendit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO