Të Infektuar: 17.591

Të Shëruar: 14.979

Të Vdekur: 659

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

22:18 | 17 Tetor 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë nesër në Kosovë.

IHMK njofton se nesër (e diel) do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare. /Lajmi.net/