Ky lajm i gëzueshëm i bëri të qajnë Dua Lipën dhe Bebe Rexhën

15:40 | 7 Dhjetor 2018

Sot janë zbuluar kandidatët e çmimeve GRAMMY.

Sot është dita kur Akademia e Regjistrimit ka zbuluar 61 kandidatët e çmimeve GRAMMY, duke përfshirë edhe artistin më të mirë, shkruan lajmi.net.

Të nominuarit e këtij viti për artistin më të mirë janë: Chloe X Halle, Luke Combs, Greta Van Fleet, H.E.R., Dua Lipa, Margo Price, Bebe Rexha dhe Jorja Smith.

Në mesin e tyre nuk munguan as artistet shqiptare ku Dua Lipa është nominuar në dy kategori kurse Bebe Rexha për ‘Artistin më të mirë të ri’.

Këngëtaret kanë publikuar imazhe dhe video teksa shfaqen duke qarë, në momentin që kuptojnë lajmin e gëzueshëm.

Bebe dhe Dua po ashtu dje kanë publikuar listën e sukseseve të tyre me projekte përgjatë vitit 2018. /Lajmi.net/