Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City – Lajmi.net
Ky ishte lojtari më katastrofal i Chelseas në turpërimin nga Man City
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 9:03, 11 February 2019
Manchester City e ka turpëruar dje (e diele) Chelsean në Premierligë.

Manchester City e mposhti Chelsean me rezultat, 6:0, në kuadër të javës së 26-të në Premierligë.

Shumë analistë anglez e kanë kritikuar lojtarët e skuadrës londineze, duke komentuar se ajo nuk është futboll, përcjell lajmi.net.

Por, lojtari më i kritikuar i Chelseas ishte, Marcso Alonso, nuk sipas analistëve, ai nuk e meriton të luajë për blutë.

Analistët në Sky Sports kanë thënë se ai nuk ishte në fushë me mendjen e tij, pasi nuk luftonte për top, nuk kishte ndjenja për lojën, nuk kishte krenari, nuk kishte motiv për të bërë më mirë.

Nga e gjithë kjo katrahurë te Chelsea, pritet qëvetëm Maurizio Sarri ta pësoj, duke u shkarkuar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO