Ky është trajneri më i mirë për Mascheranon

Javier Mascherano e ka lavdëruar trajnerin aktual të Barcelonës, Luis Enrique.

Sport

08/02/2016 15:02

Mascherano ka thënë se Luis Enrique është trajneri më i mirë me të cilin ka punuar.

“Luis Enrique është trajnerët më i mirë që kam pasur në karrierën time, natyrisht. Jo vetëm për shkak të titujve, por ai ka bërë një ekip të paparashikueshme, me shumë variacione. Ne mund të luajë në mënyra të ndryshme dhe kjo na bën më të fortë”, ka deklaruar ai, transmeton Express.

Argjentinasi ndër të tjera ka shtuar se, Barcelona e Enriques dhe ajo e Guardiolas janë të ngjashme, vetëm se ekipit aktual nuk i duhen shumë përgatitje para ndeshjeve.