Të Infektuar: 39.057

Të Shëruar: 24.427

Të Vdekur: 1.005

Ky është rezultati i pjesës së parë në ndeshjen Drita – Trepça ’89

14:47 | 14 Tetor 2020

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes së sotme mes Dritës dhe Trepçës ’89, e vlefshme për Superligën e Kosovës.

Kjo ishte një ndeshje e mbetur, për shkak të angazhimeve të kampiones në Evropë.

Gjithsesi, pjesa e parë siç nuk pritej ka prodhuar një rivalizim të fortë, por që përfundoi pa rrjeta të prekura.

‘Xehtarët’ po befasojnë vendasit me disa aksione fantastike, por edhe Drita kishte rastet e veta në këtë gjysmë pjesë. /Lajmi.net/