Ky është njëri prej terroristëve që kreu masakër në plazh: La të vdekur rreth 30 turistë (Foto)

Sulmuesit që sot në Tunizi vranë rreth 30 turistë në plazhin e një hoteli, erdhën aty me anije dhe shtinë me kallashnikov.

Bota

26/06/2015 15:13

Dy hotele sot u sulmuan në Tunizi, nga terroristë të panjohur, dhe deri tani autoritetet kanë konfirmuar vrasjen e 29 turistëve, transmeton lajmi.net.

1

Policia të vras njërin nga sulmuesit të cilët erdhën me anije, dhe shtinë në drejtim të turistëve.

Foto e terroristit të vrarë, ku ai shihet i shtrirë në tokë, me armë në dorë, është publikuar në rrjetet sociale. (lajmi.net)

2

3