Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Ky është moti për nesër në Kosovë

23:52 | 16 Nentor 2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë.

Nga IHMK kanë thënë se do të mbajë mot i vranët dhe me diell, shkruan lajmi.net.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s. /Lajmi.net/