Ky është lajmi i verës për Realin

Shumë media botërore të futbollit e cilësojnë rinovimin e kontratës së Sergio Ramosit me Realin, si lajmin më të mirë që ka marrë skuadra e Los Blancos gjatë kësaj vere.

Sport

13/08/2015 19:02

Ramos ka arritur marrëveshje për të rinovuar kontratën e tij me skuadrën e Real Madridit.

Dhe, mediat botërore sportive e cilësojnë këtë lajm si lajmin më të mirë të verës për skuadrën e Realit.

Kjo pasi që spanjolli konsiderohet si një lojtar shumë i rëndësishëm i Los Blancos dhe është njëri nga shtyllat kryesore në fazën defanzive të skuadrës.