Ky është fajtori i humbjes së Bayernit

Mediat gjermane e fajësojnë trajnerin e Bayern Munichut, Pep Guardiola për humbjen 3:0 nga Barcelona në Camp Nou.

Sport

07/05/2015 14:05

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola është fajtor për humbjen 3:0 nga Barcelona në Camp Nou nga Barcelona.

Ndeshja e parë e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve i takoi katalanëve.

Dhe, në mediat gjermane fajësohet strategjia e lojës së Guardiolës për debaklin e pësuar.

Kurse, disfata ka rikthyer në dyshim qëndrimin e trajnerit në Allianz Arena për sezonin e ardhshëm.