Ky do të jetë trajner i Realit pas Benitezit

Luis Fernandez beson se Zinedine Zidane do të jetë trajner i ardhshëm i Real Madridit pas Rafael Benitezit.

Sport

19/08/2015 15:15

Luis Fernandez ka mbështetur Zinedine Zidanen për të drejtuar Real Madridin pas Rafael Benitezit.

Fernandez, i cili ka drejtuar Athletic Bilbaon, Espanyolin dhe Real Betisin, kurse tani udhëheq Guinean, beson se “Los Blancos” janë duke përgatitur terrenin për Zidanen.

“Benitez nuk e ka stilin e njëjtë me Ancelottin”, deklaroi ai.

“Reali është duke u përgatitur për Zidanen, dhe mendoj se ai do të jetë trajner i ardhshëm i Real Madridit”, u shpreh Fernandez.