Ky do të jetë sezoni i fundit i Robben me Bayern Munich

18:00 | 3 Dhjetor 2018

Arjen Robben ka konfirmuar se pas këtij sezoni do të largohet nga Bayern Munich.

Pas 10 viteve me skuadrën, holandezi ka vendosur që të largohet nga “Allianz Arena”, shkruan “BBC”, transmeton lajmi.net.

Holandezi pati një karrierë të jashtëzakonshme me Bayern Munich, ku edhe e ka fituar Ligën e Kampionëve.

Goli i tij në finalen e “Wembley” ishte vendimtarë për skuadrën e tij, kundër Borussia Dortmund.

Ai ka shënuar 98 gola në 198 paraqitje në Bundesliga me gjigantët bavarez.

Robben ka fituar plotë shtatë herë ligën e Gjermanisë dhe njëherë  Ligën e Kampionëve. /Lajmi.net/