Ky do të jetë moti për nesër

Dita e enjte do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Lajme

05/12/2018 21:13

Temperaturat minimale parashihen të zbresin nga -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, thuhet në komunikatën për media të IHMK-së.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, por që qarkullimi i masave të ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jetë aktive dhe do të ndikojnë pozitivisht në cilësinë e ajrit.

Nuk parashihen reshje të asnjë forme.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s. /Lajmi.net/