Kuvendi ratifikoi emrat e rinj për anëtarë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë – Lajmi.net
Kuvendi ratifikoi emrat e rinj për anëtarë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:34, 17 April 2018
Gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës janë miratuar një sërë projektligjesh.

Edhe pse gjatë ditës së djeshme, deputetët e LDK-së nuk kishin votuar për ratifikimin e nëntë emrave për anëtarë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë në Agjencinë Kosovare të Akreditimit, në seancën e sotme, pas formimit të Komisionit Hetimor për hetimin e deportimit të gjashtë shtetasve turq, nëntë emrat e ri për anëtarë të këtij këshilli janë ratifikuar, raporton lajmi.net.

Emrat e ri të Këshillit Shtetërorë të cilësisë u ratifikuan me shumicë votash./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO