Kuvendi njofton për vazhdimin e seancës konstituive

16:30 | 9 Gusht 2017

Kuvendi i Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar se nesër (e enjte), do ta mbahet vazhdimi i seancës konstituive.

Sipas komunikatës seanca do të nisë nga ora 10:00 dhe në rend dite është zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe nënkryetarëve.

Kjo do të jetë seanca e tretë në të cilët më të njëjtën pikë të rendit të ditës.

Koalicioni PAN që ka të drejtën e propozimit të kandidatit për kryetar ka njoftuar se nuk do ta marrë pjesë./Lajmi.net/