Kush tjerët pos Lewandowski – Polonia kalon në epërsi ndaj Belgjikës

Sport

08/06/2022 21:21

Robert Lewandowski ka shënuar golin e epërsisë për Poloninë në sfidën ndaj Belgjikës në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve.

Sulmuesi e gjeti golin në minutën e 28’, transmeton lajmi.net.

Aktualisht, sipas këtij rezultati dhe atij në lojën tjetër në mes të Holandës dhe Uellsit, Polonia është kryesuese e grupit D me pikë të plota nga dy ndeshjet e luajtura.

Golin e Lewandowskit e gjeni këtu. /Lajmi.net/