Kush janë lojtarët me më së shumti sezone në një skuadër? – Lajmi.net
Kush janë lojtarët me më së shumti sezone në një skuadër?
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 19:48, 16 April 2018
Futbolli ka evoluar shumë viteve të fundit.

Ky sport, më i dashuri nga tifozët, viteve të fundit të krijon bindjen se më shumë shfrytëzohet nga agjentët e lojtarëve për t’u pasuruar, sesa vetë karriera e futbollistit.

Këtë e vakt vërteton edhe një deklaratë e dhënë nga portieri 19 vjeçar i Milanit, Gianluigi Donnarumma, që ka deklaruar se agjenti i tij e ka në dorë të ardhmen, e që duket se është larg ‘San Siros’, vendit ku debutoi si profesionist.

Por, në gjithë këtë tollovi, në futboll ende gjen lojtar që kanë kaluar e kalojnë karrierë të gjatë në vetëm një skuadër.

Një i tillë është Gianluigi Buffon, që ka 17 vite te Juventus.

‘MundoDeportivo’ ka bërë një artikull me lojtarët që janë aktiv në futboll e që kanë qëndruar më gjatë në klubet e tyre./Lajmi.net/

Gianluigi Buffon – 17 sezone te Juventusi

Sergio Pellissier -16.5 sezone te Chievo

Andres Iniesta – 16 sezone te Barcelona

Daniele de Rossi – 15.5 sezone te Roma

Lionel Messi – 14 sezone te Barcelona

Sergio Ramos – 13 sezone te Real Madrid

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO