Kush është talenti që po e kërkon e gjithë Evropa, me klauzolë 60 mln euro dhe në pritje të paraqitjes së parë – Lajmi.net
Kush është talenti që po e kërkon e gjithë Evropa, me klauzolë 60 mln euro dhe në pritje të paraqitjes së parë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 21:10, 16 April 2018
Manchester United, Arsenal, Milan e PSG janë disa nga skuadrat që interesohen për shërbimet e Joao Felix.

Portugezi 18 vjeçar është pjesë e Benfica B, ende nuk ka debutuar me skuadrën e parë dhe ka një klauzolë lirimi prej 60 milionë euro.

Historia e Felix është interesante. Në moshën tetë vjeçare iu bashkua Portos, rivalit kryesore të skuadrës aktuale.

Për shtatë vite ishte pjesë e Portos, për t’u larguar nga gjiganti portugez me arsyen se nuk qëndronte mirë fizikisht. Ai më vonë iu bashkua Padroenses, ndërsa nga fundi i vitit 2016 është pjesë e Benficas B.

“Pozicioni im i preferuar është si një mesfushor sulmues, por çfarëdo që më kërkon trajneri unë jam gati të bëjë. Unë jam në gjendje t’i përshtatem çdo pozicioni”, deklaron futbollisti 18 vjeçar, i cili ka idhull Kakan e në vendin e tij e krahasojnë me Rui Costan dhe Bernando Silvan.

Felix e përshkruan vetën si një lojtar inteligjent dhe i papërshkrueshëm, i cili e do topin në këmbët e tij.

Derisa ofertat për të vazhdojnë të rriten, ai ka zgjedhur për agjent Jorge Mendesin, i cili përfaqëson Cristiano Ronaldon./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO