Kush është Antonella Roccuzzo, gruaja e yllit botëror, Lionel Messit?

Lionel Messi bën një jetë të qetë për një ikonë futbolli, ndryshe nga ajo e rivalit të tij të madh, Cristiano Ronaldo.

ShowBiz

22/06/2022 12:00

Por ajo që dihet për pesë herë fituesin e Topit të Artë është se ai u martua me të dashurën e fëmijërisë Antonella Roccuzzo në korrik 2017 .

Kush është Antonella Roccuzzo dhe si u njoh me Lionel Messin?

Antonella Roccuzzo ka lindur në qytetin e tretë më të madh të Argjentinës, Rosario, ashtu si Lionel Messi.

Ajo e njeh yllin e Barcelonës që kur ishte pesë vjeç, pasi kushëriri i saj, Lucas Scaglia, ishte një mik i tij i fëmijërisë.

Nëse Messi ka një reputacion të turpshëm, sigurisht që nuk ishte rasti në ndjekjen e Antonelës, pasi ai e vizitonte rregullisht shtëpinë e saj që në moshë të re, vetëm për ta parë.

Nuk dihet se sa kohë kanë dyshja bashkë me dyer të mbyllura, por ata kanë bërë publike lidhjen e tyre në vitin 2008.

Lidhja mes çiftit besohej se ishte forcuar në vitin 2007, kur Messi u kthye në Rosario për të ngushëlluar Antonelën pas vdekjes së shoqes së saj.

Cila është puna e Antonella Roccuzzo?

Antonella Roccuzzo fillimisht u trajnua për të qenë dentiste në universitet.

Por në fund ajo kaloi në komunikimin social.

Në nëntor 2016, ajo postoi në Instagram duke thënë se kishte nënshkruar një kontratë modelimi me labelin argjentinas të modës Ricky Sarkany.

Ku u zhvillua dasma e saj me Lionel Messin?

Sulmuesi i Barcelonës u martua me Antonelën në një festë të cilësuar si ‘dasma e shekullit’ e Argjentinës.

Ngjarja u zhvillua në hotelin dhe kazinonë prej pelushi City Center në qytetin e tyre të lindjes në Rosario në Argjentinë.

Të pranishëm ishin yjet e Premierligës, Cesc Fabregas dhe Sergio Aguero, ndërsa në qytet ishin edhe legjendat e Barcelonës, Xavi Hernandez, Carles Puyol dhe Samuel Eto’o.

Është raportuar se përveç mysafirëve që u ndaluan telefonat, stafi u betua për fshehtësi – dhe mbi 450 oficerë policie u sollën për të menaxhuar situatën.

Dhe çifti lidhen martesën përpara djemve të tyre të vegjël Thiago dhe Mateo.

Më 10 mars 2018, Antonella solli në jetë djalin e tretë të çiftit, Ciro.