Kurti takohet me korrespodentin e New York Times për Evropën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Steven J. Erlanger, i cili është Korrespondenti kryesor Diplomatik për Evropën për New York Times. Kështu ka njoftuar ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami përmes një postimi në Twitter. Bajrami ka njoftuar se takimi është zhvilluar mbrëmë, ku është biseduar për të kaluarën. të tashmen dhe…

Lajme

18/08/2022 09:41

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Steven J. Erlanger, i cili është Korrespondenti kryesor Diplomatik për Evropën për New York Times.

Kështu ka njoftuar ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami përmes një postimi në Twitter.

Bajrami ka njoftuar se takimi është zhvilluar mbrëmë, ku është biseduar për të kaluarën. të tashmen dhe të ardhmen.

“Mbrëmë, me kryeministrin Albin Kurti dhe legjendën e NYT Steven Erlanger duke folur për të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen”, ka thënë Bajrami.

 

Përndryshe sot do të zhvillohet takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, me pjesëmarrjen edhe të emisarit special evropian për dialogun Miroslav Lajçak. /Lajmi.net/