Kurti Protestës i bashkohet nga Gjilani

Ish kryetari dhe deputetit i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka vendosur të niset për protestë nga Gjilani. Nisja është paralajmëruar se do të bëhet në orën 12.

Lajme

18/04/2015 10:07

Bashkë me Kurtin nga Gjilani do të niset edhe Ismail Kurteshi.

Lexojeni njoftimin e VV-së:

Deputetët dhe anëtarët e Kryesisë së Lëvizjes, që do t’i prijnë nisjeve të organizuara të qytetarëve nga komunat e tjera:

– Gjilan – Albin Kurti, Ismajl Kurteshi Besa Baftiu, ora 12:00

– Gjakovë -Driton Çaushi dhe Glauk Konjufca,  ora 11:00

– Ferizaj -Faton Topalli, Dardan Sejdiu, ora 12:00

– Pejë -Fatmire Mulhaxha Kollçaku, Boiken Abazi, ora 11:30

– Mitrovicë -Xhelal Sveçla, ora 12:00

– Vushtrri -Aida Dërgut, ora 12:30

– Prizren -Artan A. Abrashi, Marigonë Drevinja, Mytaher Haskuka, ora 11:00

– Viti -Salih Salihuora 12:00

– Drenas -Albulena Haxhiu, ora 12:00

Mobilizimi i qytetarëve gjithandej Kosovës, po vazhdon edhe sonte. Pjesëmarrja në protestën e nesërme do të jetë masive, ngase pakënaqësia qytetare është shumë e madhe.