Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Kurti emëron edhe tre zëvendësministra – këta janë emrat

17:25 | 8 Prill 2021

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka emëruar edhe tre zëvendësministra në ministri të ndryshme.

Në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit është emëruar zëvendësministre Dulina Osmani, shkruan lajmi.net.

Dafina Gexha – Bunjaku është emëruar si zëvendësministre e Shëndetësisë, ndërsa Kreshnik Ahmeti si zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Deri më tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 18 zëvendësministra. /Lajmi.net/