Kurti e Osmani takohen me sekretarin amerikan, Antony Blinken

Kryeministri i vendit, Albin Kurti si dhe presidentja Vjosa Osmani janë takuar sot në SHBA me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken.

Lajme

27/04/2022 17:02

Kurti e Osmani po arrin pjesë në ceremoninë mortore të ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright, shkruan lajmi.net.

Nga presidenca dhe kryeministria nuk kanë dhënë detaje ende në lidhje me temën e diskutimit në këtë takim. /Lajmi.net/