Kur “Nihani” ishte adoleshente (Foto)

Fotografi nga adoleshenca e Neslihan Atagul.

ShowBiz

16/12/2016 15:05

Aktorja e famshme turke Neslihan Atagul e cila tek ne njihet për interpretimin e rolit të ”Nihanit” në serialin “Kara Sevda”, i cili shfaqet edhe në RTV 21, edhe pse e re në moshë ka kohë që merret me aktrim, shkruan rtv21.tv

Ajo u lind nga nëna ruse e cila kishte karakteristika koreane dhe babai nga Kirkistani. Qysh në adoleshencë bë pjesë e telenovelave truke. Neslihan debutoi me rolin e saj në serialin “Yaprak Dökümü” së bashku me Fahrye Evcen (të dashurën e Kemajlit- Burak Ozcevit) Në vitin 2013 luajti ronin kryesor në serialin “Fatih Harbiye” përkrah aktroit Kadilr Doglu, e romancën në këtë telenovelë e shëndërroi në diçka reale për vete, pasi që me këtë aktor u martua verës së këtij viti.

Neslihan është edhe fytyrë rekaluese e firmës “Pantene” në Turqi. Ajo po zhvillon në karrierë mjaft të bujshme jo vetëm në Turqi por edhe përtej kufijve të saj,përkundër moshës së re, është vetëm 24-vjeaçre.