Kupa e Mbretit: Barcelona pa Ter Stegenin në finalen kundër Valencias

21:31 | 22 Maj 2019

Barcelona nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e portierit Marc Andre Stegen në finalen e Kupës së Mbretit kundër Valencias.

Më 25 maj në ‘Estadiu Benita Villamarin’ në Sevilla, zhvillohet finalja e Kupës së Mbretiti mes Barcelonës dhe Sevillas.

Portieri Marc Andre Stegen, nuk do të jetë i gatshëm të ndihmoi Barcelonën në këtë ndeshje të rëndësishme, shkaku i një lëndimit.

Barcelona konfirmoi sot se Ter Stegen ende ndien shqetësim në gju prandaj nuk do të jetë në dispozicion të Ernesto Valverdes për ndeshjen ndaj Valencias.

Vendin e portierit gjerman do ta zë holandezi Jasper Cillesen./Lajmi.net/