Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Kupa e Kosovës: Caktohen gjyqtarët e ndeshjeve gjysëmfinale

16:31 | 6 Prill 2021

Dy ndeshjet e Kupës së Kosovës do të luhen nesër, ku veçse janë caktuar edhe gjyqtarët e këtyre ndeshjeve.

Federata e Futbollit të Kosovës ka caktuar Shpëtim Murtezin që të drejtojë ndeshjen mes Prishtinës dhe Llapit, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, transmeton lajmi.net.

Në këtë takim, përpos gjyqtarëve kryesorë, Selim Isufi do të jetë gjyqtari i katërt.

Njëri ndër gjyqtarët më të njohur në Superligën e Kosovës, Genc Nuza, do të drejtojë duelin tjetër mes Istogut dhe Dukagjinit.

Ai do të ndihmohet nga Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina, ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Besfort Kosumi.

Të dyja ndeshjet do të zhvillohen të mërkurën (7 prill), nga ora 15:00. Ndërsa ndeshjet e dyta më 21 prill./Lajmi.net/