Kupa e Gjermanisë: Formacionet zyrtare të sfidës historike Saarbrucken – Leverkusen

Bayer Leverkusen, që renditet në vendin e pestë në Bundesligë, do të takohet me Saarbrucken në gjysmëfinale të DFB Pokal sonte me fillim nga ora 20:30.

Sport

09/06/2020 19:58

Kundërshtarët e tyre janë aktualisht në rajonin jugperëndimor të nivelit të katërt të futbollit gjerman, dhe janë bërë skuadra e parë nga ai nivel që ka arritur ndonjëherë në gjysmëfinale të kupës.

Saarbrucken shijuan një sezon të mirë para bllokimit të koronavirusit, dhe pjesë e kësaj skuadre Fanol Përdedaj, ish reprezentues i Kosovës dhe Mërgim Fejzullahu, shkruan lajmi.net.

Ndeshja mes Saarbrucken dhe Bayer Leverkusen do të zhvillohet në stadiumin modest të vendasve, që ka një kapacitet prej 12 mijë ulëseve.

Formacionet zyrtare:

Saarbrucken:

Bayern Leverkusen:

/Lajmi.net/