Kulla e Haradinajve pret shumë qytetarë pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

20:11 | 17 Qershor 2018

Sot në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj.

Babai i dhëshmorëve Shëkelzen dhe Luan Haradinaj si dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë.

Kulla e Haradinajve në Gllogjan të Deçanit ka qenë sot cak i shumë qytetarëve për të shprehur ngushëllime.

Atje sot ka qëndruar edhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.