Kuka për suksesin në Uzbekistan: Vendi që se njeh Kosovën u njoftua mirë me vlerat tona – Lajmi.net
Kuka për suksesin në Uzbekistan: Vendi që se njeh Kosovën u njoftua mirë me vlerat tona
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 15:50, 9 November 2018
Driton Kuka është ndër të parët që ka reaguar pas suksesit të vashave të Kosovës në Grand Prixin e xhudos në Uzbekistan.

Kosova ka arritur që në këtë turne të njohur të xhudos të fitojë dy medalje të arta me Majlinda Kelmendin dhe Distria Krasniqin, dhe një të argjendtë me Nora Gjakovën.

Ky Grand Prix është organizuar në Uzbekistan, vend ky që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, e sipas Kukës, tashmë jemi një vend i njohur për këtë shtet.

“Uzbekistan Grand Prix …

Tri finaliste – dy të arta për Kosovën një e argjendtë!

Distria e artë 48 kg 700 Pikë

Majlinda e artë 52 kg 700 Pikë

Nora e argjendtë 57 kg 490 Pikë

Kryeqyteti i një shteti që ende se njeh Kosovën goxha mirë u njoftua me vlerat tona sot!”, ka shkruar Kuka në Facebook./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO