Kuka, Ismailit: Një ministër si ju i jep shpresë Kosovës

9:01 | 9 Gusht 2018

Trajneri legjendar i xhudos në Kosovë, Driton Kuka, ka përshëndetur punën e ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili.

Kuka në Facebook ka shkruar se një propozim-ide e tij për trajtimin e kampiones Majlinda Kelmendi rreth një problemi që është ballafaquar prej kohësh, ka bërë që sot shumë qytetar të trajtohen në institucionet e shtetit.

Këtë sukses Kuka, ia ka atribuuar ministrit Uran Ismaili.

Ky është postimi i plotë i Driton Kukës në Facebook:

Një Ministër si Ju i jep shpresë Kosovës!

Mjaftuan dy minuta që fuqishëm të përkrah idenë time për trajtimin e Majlindes për një problem që e ka qysh kohë më parë …

Sot shumë qytetar po trajtohen në institucione të shtetit fal juve dhe nuk po plaçkiten me shuma marramendëse në spitale private!

Respekt për ju Ministër Uran Ismaili!

/Lajmi.net/