Kualifikohet në gjysmëfinale, ja si feston skuadra angleze (Video)

Aston Villa ka arritur të kualifikohet për në gjysmëfinale të FA Cup, duke e mposhtur WBA-n, ndërsa atmosfera e krijuar në stadiumin vendas ishte me të vërtetë e pabesueshme.

Sport

08/03/2015 09:40

Tifozët e skuadrës së Aston Villës kanë qenë me të vërtetë të pabesueshëm gjatë mbrëmjes së kaluar.

Ata u futën në fushë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të FA Cup të skuadrës së Aston Villës.

Përndryshëe, Aston Villa e mposhti WBA-n me rezultat 2-0, dhe kështu u kualifikua për në gjysmëfinale të FA Cup.

YouTube player