Kryeministri slloven: Evropa është e plotë me vendet e Ballkanit Perëndimor – Lajmi.net
Kryeministri slloven: Evropa është e plotë me vendet e Ballkanit Perëndimor
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 9:46, 11 July 2018
Kryeministri slloven Miro Cerar në takimin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, të mbajtur në Londër nën Procesin e Berlinit, ka shprehur dëshirën që të gjitha vendet kandidate për anëtarësim në BE të përmbushin reformat për anëtarësim.

Sipas tij, Evropa do të jetë e plotë vetëm kur të gjitha vendet në rajon janë të përfshira në të.

“Kjo do të sigurojë si stabilitetin ashtu edhe të ardhmen e rajonit,” tha Cerar,njofton agjencia e lajmeve Hina, transmeton Klan Kosova.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO